Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

      Altıntaş Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve Öğretim Görevlisi Meryem USLU birlikteliğinde, 18 Mart Cuma günü 14.30’da MYO konferans salonunda anma programı düzenlendi.

      Öğrencilerimizin büyük özveri ile hazırlayıp sundukları program, protokol tarafından büyük ilgi gördü. Ak Parti Kütahya Milletvekili Av. İshak GAZEL, Altıntaş Kaymakamı Mehmet ALPARSLAN, Garnizon Komutanı Ütğm. Ahmet ERYILMAZ, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit KARABULUT, Altıntaş Cumhuriyet Başsavcısı Adem ÖZKAN, ilçe emniyet amiri, Ak Parti ilçe başkanı, Altıntaş müftüsü, hastane müdürü, Ziraat bankası müdürü programa teşrif eden davetliler arasındaydı. Altıntaş halkının ve MYO öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen anma programında çeşitli etkinliklerle 101. yıldönümünde Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz hayırla ve saygıyla anıldı.

      İstiklal Marşımızın okunması ve saygı duruşu ile başlayan programda önce Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Ahmet Sinan KILIÇOĞULLARI’nın konuşmasının ardından, Ak Parti Kütahya Milletvekili Av. İshak GAZEL’in konuşmalarıyla devam edildi. Çanakkale Zaferi ile ilgili Öğr. Gör. Ömer KARAKAŞ hocamızın tarihi sunumunun ardından video gösterimi yapıldı. MYO öğrencilerimizin hazırladıkları “Şehit askerin mektubu” ve “Asker uğurlama” skeçleri izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Çanakkale türküleri okulumuz öğrencileri tarafından okundu.  Öğrencilerimiz Mehmet Akif ERSOY’un “Çanakkale Destanı” ve Necmettin Halil ONAN’ın “Dur Yolcu” adlı şiirlerini seslendirdiler. 

      Program, son bölümde “Dur Yolcu” şiiri eşliğinde yapılan bayrak gösterisi ile sona erdi. Emeklerinden dolayı öğrenci arkadaşlarımıza ve hocamıza, değerli katılımlarından dolayı da konuklarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

 
Son Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, Çarşamba