Genel Bilgiler

Neden Altıntaş Meslek Yüksek Okulu?

T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Altıntaş Meslek Yüksekokulu hızla gelişen ve öğrencilerine en iyi hizmeti verme gayreti içersinde olan bir yüksekokuldur.

Meslek Yüksekokulumuz kullanımı T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesine ait 500 dönüm arazi üzerinde bulunan 1500 m² kapalı alanda tek katlı binada eğitim vermektedir. Meslek Yüksekokulunun, çevresindeki illere yakın olması, eğitim gören öğrenciler için önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan 7 program ile günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak kaliteli insan gücünün yetiştirilmesini amaç edinmiştir. Meslek Yüksek Okulunda İşletme Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Lojistik, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Gıda Teknolojisi ve Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümlerinde 17 akademik personel ve 5 idari personel hizmet vermektedir. Meslek yüksek okulumuzda farklı alanlarda konularında uzman 5 öğretim üyesiyle birlikte, 4 doktoraya devam eden öğretim görevlisi kadrolarıyla kendini yenileyen ve geliştiren bir yapıya ve kadroya sahiptir. Meslek yüksekokulumuzda yürütülen çeşitli projelerle ile sadece eğitim değil aynı zamanda bilimsel araştırmalarıyla da öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerinde önemli bir rol oynamaktadır. 2010 yılında Akademik personelimizin yapmış olduğu akademik çalışmalarla da Meslek Yüksekokulumuzun ve kadrolarının farklılığını ortaya koymaktadır.

Okulumuz personeli öğrencilerimize birebir ve güler yüzle hizmet vermekte aynı zamanda öğrencilerimizin sorunlarına hızlı çözüm üretebilmektedir. Dönem içinde öğrencilerle yapılan anketler sayesinde verdiğimiz eğitim hizmetini daha iyi ve kaliteli hale getirmeye çalışmaktayız.

Akademik ve idari personel olarak sizlere kaliteli hizmet vermeye hazırız. T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Altıntaş Meslek Yüksekokulu olarak bölümlerimizi ön sıralarda tercih etmenizi istiyoruz.

Hayatta başarılar dileğiyle...

*Altıntaş Meslek Yüksekokulu Personeli

BÖLÜMLERİMİZ

Medya ve İletişim
Posta Hizmetleri
İnsan Kaynakları Yönetimi
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
İşletme Yönetimi
Gıda Teknolojisi
Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi
Laboratuvar Teknolojisi
Laboratuvar Teknolojisi (İ.Ö)

Ulaşım

Altıntaş Meslek Yüksekokulu yerleşkesi ilçe merkezine 3 Km. mesafede 500.000 m2 alan üzerinde yer almaktadır. Bu yönüyle yüksekokulumuz şehir merkezinden uzak, doğayla iç içe mimari yapılarıyla rahat ve huzurlu bir eğitim ortamı sağlamaktadır. İlçe merkezi ve öğrenci yurtları ile yüksekokul arasında düzenli ulaşım olanakları hizmet vermektedir. Aynı zamanda Altıntaş İlçesi şehirlerarası ulaşım olanakları bakımından avantajlı bir konuma sahiptir. Kütahya il merkezine 45 Km, Afyon 60 Km, Uşak il merkezine 70 Km. mesafede yer alan ilçemize başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Manisa gibi çevre illerden doğrudan şehirlerarası ulaşım mümkün olmaktadır.

Hava yolu ile gelmek isteyen öğrenciler için Altıntaş İlçesi sınırları içerisinde ve yüksek okulumuza 1 km mesafede yer alan bir de havalimanı yer almaktadır. 29 Ekim 2012 tarihi itibari ile faaliyete geçmiş olan, Zafer Havalimanı yıllık 1 milyon yolcu taşıma hedefi ile Türkiye’nin her yerine uçuş olanakları sağlamaktadır. Ayrıca Altıntaş-Afyon arası yolcu taşıma amaçlı hafif raylı sistem demiryolu projesi de mevcuttur.

Demiryolu ile gelmek isteyen öğrenciler için Kütahya ile Türkiye’nin her yerine demiryolu bağlantısı vardır. Ankara-Kütahya arası Yüksek Hızlı Tren bağlantısı ile 2 saat 45 dakikada Kütahya’ya ulaşabilmektedirler. Yine Adana’dan Kalkan ve İstanbul’a kadar giden tren yolunu kullanarak Kütahya’ya ulaşabilmektedirler.

Karayolu ile gelmek isteyen öğrenciler için Türkiye’nin her yerinden saat başı Kütahya’ya otobüs seferleri bulunmaktadır. Ayrıca ilçemizden Türkiye’nin her yerine otobüs seferleri de yapılmaktadır.

Kütahya-Eskişehir 70 Km (Hızlandırılmış tren ile 1 saat)

Kütahya-Ankara 312 Km (Hızlı tren bağlantısı ile 2 saat 45 dakikadır.)

Kütahya-İstanbul 353 km (Demiryolu bağlantısı mevcuttur.)

Altıntaş-Afyon 60 Km

Altıntaş-Uşak 70 Km

Altıntaş-İzmir 310 Km

Altıntaş-Antalya 340 Km

Altıntaş-Kütahya ve Kütahya-Altıntaş arası her saat düzenli olarak sefer yapılmaktadır.

Altıntaş Meslek Yüksek Okuluna Kütahya'dan ulaşım için Zafer Altıntaş Otobüs Kooperatifi her saat Kütahya-Altıntaş, Altıntaş-Kütahya olmak üzere sefer düzenlemektedir. Seferler Kütahya Laleli Camii karşısından ve otogardan yapılmaktadır.

Tel: 0274 311 31 36

Sosyal ve Kültürel İmkânlar

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde her türlü etkinlik ve sosyal faaliyetler blunmaktadır. Meslek Yüksekokulumuz içerisinde 1 adet kantin, 1 adet kütüphane, 1 adet 220 kişilik amfi, 1 adet internet erişim merkezi yer almaktadır. 2 adet pinpon masası ile öğrenciler ders arasında eğlenceli vakit geçirebilmektedirler. Burada öğrenciler gün içinde takip etmek istedikleri ekonomiye veya çeşitli alanlara yönelik programları takip edebilmektedirler. Meslek Yüksekokulumuzda haftada iki günde amfide sinema günleri düzenlenmektedir. Altıntaş ilçesinde ise öğrencilerin tüm sosyal faaliyetlerini yerine getirebilecekleri tüm imkânlar sağlanmaktadır.

Yüksekokulumuzda düzenli olarak, öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak sosyal - kültürel - bilimsel etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz için hafta sonları, mesleki eğitim programlarımızla paralel alanlarda kurs - seminer - sertifika programları düzenlenmektedir.

Yemekhaneler

Okulumuz bünyesinde yemekhane bulunmakta ve bu yemekhane içerisinde her gün öğrencilere yemek verilmektedir.

Spor Merkezleri

Altıntaş sınırları içerisinde öğrencilerin yararlanabileceği 1 adet kapalı spor salonu bulunmaktadır. Yine ilçe sınırları içerisinde halı sahalar ve çeşitli spor olanakları mevcuttur. Ayrıca okulumuzda 1 adet basketbol, 1 adet voleybol, 1 adet futbol sahası yer almaktadır. Öğrenciler burada gün boyunca spor faaliyetlerini yerine getirebilmektedirler.

Barınma İmkânları

Yüksekokulumuz öğrencileri için Altıntaş ilçesi barınma imkânları bakımından zorluk yaşanmayan ender yerleşim birimlerinden birisidir. İlçemizde hem kız hem erkek öğrenciler için yeterli seviyede öğrenci yurtları bulunmaktadır. 2 adet Milli Eğitim izinli ve 4 adet de özel öğrenci yurdu olmak üzere yeterli sayıda öğrenci yurdu bulunmaktadır. Öğrenci yurtları dışında ev kiralamak isteyen öğrencilerimiz de kolaylıkla kiralık ev bulabilmektedirler. Başbakanlık TOKİ idaresi tarafından ilçeye 180 tane konut yapılmıştır. Öğrenciler bu konutları diledikleri zaman kiralayabilmektedir.

KREDİ YURTLAR KURUMU (KYK) ALTINTAŞ İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ KIZ ÖĞRENCİ YURDU BULUNMAKTADIR.

KYK Merkez İletişim : 444 19 61

Son Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, Cuma