Altıntaş MYO Öğrencileri “Geleceğe Nefes“ Dedi...

Altıntaş MYO Öğrencileri “Geleceğe Nefes“ Dedi...

Altıntaş MYO Öğrencileri "Geleceğe Nefes" dedi...

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Altıntaş Meslek Yüksekokulu İyilik Burada Topluluğu ve Altıntaş Genç Liderler Topluluğu öğrencileri, 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Altıntaş MYO Yerleşkemizde 500 lavanta fidanını ve Altıntaş ilçemize bağlı Genişler Köyü ağaçlandırma bölgesinde 100 çam fidanını toprakla buluşturdu.

Altıntaş Orman İşletme Müdürlüğü tarafından organize edilen fidan dikme etkinliklerine Altıntaş MYO öğrencileri, idari ve akademik personeli katıldı. Meslek yüksekokulumuzun bahçesinde fidan dikme etkinlikleri için hazırlıklar günler öncesinde başladı. 1 hafta boyunca süren ağaçlandırma çalışmalarında, önceden belirlenen yerlere 1000 lavanta, 100 selvi, 100 dağ muşmulası ve 100 katalpa fidanı dikildi.

Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla açıklama yapan Altıntaş Meslek Yüksekokulu Sekreteri Süleyman SİNAN, “Altıntaş Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin ağaçlandırma faaliyetlerine katılımı bir gelenek haline geldi. Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla gerek okulumuzun bahçesinde gerek de ilçemizde gerçekleştirilen etkinliklere katılarak öğrencilerimiz arasında bu kültürün yerleşeceğine inanıyoruz.” dedi.

 

Son Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2021, Pazar